Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokółkach!::W naszej szkole przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki oraz zużyte baterie.

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

Podczas korzystania z Internetu pamiętaj o następujących zasadach:

1. Strzeż swojej prywatności - nigdy nie podawaj swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu.
  2. Pamiętaj, że ten z kim w danej chwili rozmawiasz niekoniecznie jest osobą, za którą się podaje. Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania!
  3. Najlepiej nie umawiaj się na spotkania z osobami, których nie znasz osobiście. Jeżeli jednak już do tego dojdzie na miejsce spotkania wybierz miejsce publiczne, w którym jest dużo ludzi. Jeżeli jesteś niepełnoletni/a poinformuj o tym rodziców i zapytaj ich o zgodę!
  4. Pamiętaj aby zawsze posiadać aktualne oprogramowanie antywirusowe. Jest to rzecz absolutnie niezbędna.
  5. Nie zaglądaj na podejrzane strony (np. oferujące ekspresowe wygrane czy darmowe prezenty). Odwiedzanie tych stron bardzo często źle kończy się dla nas lub dla komputera.
  6. Nie klikaj bannerów wyświetlających się na stronach internetowych, które zawierają podejrzane treści. Nigdy nie wiadomo gdzie taki banner cię zaprowadzi!
  7. Zawsze instaluj tylko oryginalne oprogramowanie.
  8. Jeżeli jesteś niepełnoletni/a i coś w Internecie Cię wystraszy lub zaniepokoi - informuj o tym dorosłych (rodziców, opiekunów lub nauczycieli).
  9. Szanuj innych użytkowników Internetu. Walcz z hejtem i pamiętaj, że na agresję nie należy odpowiadać agresją!
  10. Szkodliwe strony w internecie należy zgłaszać tutaj:  https://dyzurnet.pl/