25 listopada 2018 08:55 | Aktualności

Patriotyczne prace na lekcjach plastyki w klasach IV

11 listopada 2018 roku mija dokładnie sto lat od chwili, gdy państwo polskie odzyskało niepodległość. Droga, jaką Polacy musieli pokonać, aby móc cieszyć się wolną Ojczyzną, była długa i ciężka. Każdy z nas pamięta dziś o zasługach Józefa Piłsudskiego i ludzi, którzy z nim współpracowali. Każdy z nas wie, jakie działania musiały podjąć Legiony Polskie, aby urzeczywistnić marzenie o wolnej, suwerennej i niepodległej Polsce. Cały czas pamiętamy, ze ten rok jest poświecony naszej Ojczyźnie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w działaniach mających na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz krzewienie szeroko rozumianego patriotyzmu. My również podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy wizerunek Orła Białego - jednego z  symboli narodowych. Oto kilka naszych prac.