23 listopada 2018 18:26 | Aktualności

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - "Eskil i Trynidad"

6 listopada uczniowie klas piątych wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Grzybowską i panem Sławomirem Spławskim wybrali się do kina „Oskard” w Koninie na kolejny film w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem był to szwedzki film pod tytułem „Eskil i Trynidad”. Pani prowadząca wprowadziła najpierw uczniów w tematykę seansu, zadała pytania dotyczące problemów poruszanych w filmie. Uczniowie odpowiadali.

Film opowiada o chłopcu - Eskilu, który ze względu na pracę ojca musiał się bardzo często przemieszczać, zmieniać szkoły. Główny bohater czuje się rozdarty między chęcią spełnienia własnych pragnień a potrzebą przynależenia. W filmie poruszono wiele problemów dotyczących nie tylko młodzieży, ale ludzi w ogóle - samotność, stereotypy, niezależność, depresja, przyjaźń, spełnianie marzeń. Warto było o tym potem porozmawiać na lekcji języka polskiego.