AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokółkach

"Co może taki mały człowiek, a czego robić nie powinien,
dowiemy się z twych mądrych książek, o których pamięć nie przeminie."

Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokółkach!::W naszej szkole przez cały rok szkolny zbieramy makulaturę, nakrętki oraz zużyte baterie.

Aktualności

21 grudnia 2018 11:24 | Aktualności

Warszataty z techniki decoupage w klasie trzeciej

Dnia 19 grudnia br. na zajęciach w klasie trzeciej gościła mama jednej z uczennic p. Justyna Malinowska – lokalny rękodzielnik z Posady. Nasz gość jest artystą, który tworzy przeróżne drewniane rozmaitości np. renifery, gwiazdki, choinki, ozdobne pudełka, zakładki do książek.

Na zajęciach dzieci zapoznały się bliżej z techniką decoupage i wykonały samodzielnie piękną bombkę z drewna pod kierunkiem zaproszonego gościa.

Decoupage (wym. "Dekupaż") to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).

Uczniowie byli bardzo zadowoleni tym bardziej, że bombkę zrobili samodzielnie. Radość była podwójna, bo teraz może ona uszczęśliwić obdarowanego nią bliskiego. Będzie doskonałym prezentem pod choinkę.

Przeczytano: 169 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: