17 lutego 2019 12:51 | Aktualności

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - "Rabarbar"

14 lutego klasa Va wraz z opiekunkami: panią Małgorzatą Nowaczyk i panią Małgorzatą Grzybowską była na kolejnym seansie z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem był to holenderski film pt.”Rabarbar”.

Fabuła tylko częściowo skupia się na perypetiach chłopca i dziewczynki tęskniących za stabilizacją w życiu rodzinnym. Mama Winnie oraz ojciec Siema bezskutecznie poszukują swych życiowych partnerów. Jest to trudne, gdyż nie zawsze udaje im się pogodzić swe pasje z potrzebami drugiej osoby. Ich dzieci starają się pomóc rodzicom. Decydują się na kręcenie instruktażowego filmu ukazującego, jak ważne jest rozwiązywanie konfliktów. Dzięki temu dojrzewają – zarówno dzieci, jak i rodzice.

Jeszcze tego samego dnia, na lekcji języka polskiego, film został omówiony. Podobał się uczniom.