06 marca 2019 21:22 | Aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom 2019"

26 lutego 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięło udział pięciu uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I grupa z klas 5 i 6 oraz II grupa reprezentujących klasy 7, 8 i gimnazjum. Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 testem pisemnym, w którym uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 (I grupa) i 40 pytań (II grupa). Następnie najlepsi przystąpili do części ustnej, w której losowali 3 pytania. Uczestnicy zmierzyli się z zagadnieniami z zakresu wiedzy pożarniczej, historii straży pożarnej oraz organizacji Państwowej Straży Pożarnej. Zmagania turniejowe oceniła komisja sędziowska w składzie: dh Wojciech Kowalczyk, dh Janusz Kwieciński, dh Patryk Lewandowski oraz dh Zbigniew Szczepański. W kategorii klas 5 - 6 zwyciężył Jakub Rąblewski z naszej szkoły, a w kategorii klas 7, 8 i gimnazjum - pierwsze miejsce zdobył Bartosz Markowski z naszej szkoły. Nagrody dla wszystkich ufundował wójt gminy Grzegorz Maciejewski, który wręczył również pamiątkowe dyplomy oraz pogratulował doskonałej wiedzy uczestnikom turnieju. Laureaci gminnej edycji konkursu reprezentować będą gminę Kazimierz Biskupi na eliminacjach powiatowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.