27 kwietnia 2019 12:25 | Aktualności

Spotkanie z pisarką

2 kwietnia o godz. 10:45 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pisarką Aleksandrą Polewską dla dzieci z klas 0 – III. Spotkanie nieprzypadkowo miało miejsce właśnie 2 kwietnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten obchodzony jest w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena.

Z tej okazji p. Ilona Bylinowska-Dziurla zorganizowała spotkanie z p. Aleksandrą Polewską - wyjątkową koninianką, pisarką, autorką ok. 60 książek dla dzieci i dorosłych, autorką licznych publikacji prasowych.

Nasz gość wzbogacił spotkanie o prezentację oraz o czytanie fragmentu jednej ze swoich książek. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Później padło szereg pytań. Pisarka zdradziła nam wiele ciekawostek dotyczących jej twórczości pisarskiej, m.in. swoją pierwszą książkę stworzyła w wieku 11 lat, w 1985r.; najdłuższa książka miała 270 stron, a najwięcej czasu, bo aż 14 lat zajęło jej zbieranie materiałów do jednej z książek.

Potem dzieci i nauczyciele zapoznali się z przyniesionymi przez Panią Aleksandrę Polewską książkami, a następnie zainteresowani zakupili książki z dedykacją autorki. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Na zakończenie dzieci podziękowały gościowi za przybycie wręczając bukiet kwiatów. Nieoficjalnie Pani Aleksandra Polewska zdradziła nam, ze przymierza się do napisania książki poświęconej osobie naszego patrona Janusza Korczaka.