AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokółkach

"Co może taki mały człowiek, a czego robić nie powinien,
dowiemy się z twych mądrych książek, o których pamięć nie przeminie."

Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokółkach!::W naszej szkole przez cały rok szkolny zbieramy makulaturę, nakrętki oraz zużyte baterie.

Aktualności

27 kwietnia 2019 12:25 | Aktualności

Spotkanie z pisarką

2 kwietnia o godz. 10:45 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z pisarką Aleksandrą Polewską dla dzieci z klas 0 – III. Spotkanie nieprzypadkowo miało miejsce właśnie 2 kwietnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten obchodzony jest w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena.

Z tej okazji p. Ilona Bylinowska-Dziurla zorganizowała spotkanie z p. Aleksandrą Polewską - wyjątkową koninianką, pisarką, autorką ok. 60 książek dla dzieci i dorosłych, autorką licznych publikacji prasowych.

Nasz gość wzbogacił spotkanie o prezentację oraz o czytanie fragmentu jednej ze swoich książek. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Później padło szereg pytań. Pisarka zdradziła nam wiele ciekawostek dotyczących jej twórczości pisarskiej, m.in. swoją pierwszą książkę stworzyła w wieku 11 lat, w 1985r.; najdłuższa książka miała 270 stron, a najwięcej czasu, bo aż 14 lat zajęło jej zbieranie materiałów do jednej z książek.

Potem dzieci i nauczyciele zapoznali się z przyniesionymi przez Panią Aleksandrę Polewską książkami, a następnie zainteresowani zakupili książki z dedykacją autorki. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Na zakończenie dzieci podziękowały gościowi za przybycie wręczając bukiet kwiatów. Nieoficjalnie Pani Aleksandra Polewska zdradziła nam, ze przymierza się do napisania książki poświęconej osobie naszego patrona Janusza Korczaka.

Przeczytano: 160 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: