15 maja 2019 10:32 | Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych o Pióro Wójta Gminy Kazimierz Biskupi

Dnia 8 maja 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozarzewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych, który kierowany był do uczniów klas IV – VI i VII - VIII. Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. Najlepszych uczniów wyłoniono w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Formą międzyszkolnego konkursu ortograficznego było dyktando. W ortograficznych potyczkach wzięli udział: Hanna Czapla, Marta Działak, Bartłomiej Mirecki, Patrycja Kujawa, Michał Dzwoniarski, Wiktoria Czerniejewska, Wojciech Jankowiak, Wiktor Czajkowski, Zuzanna Romaniszyn, Nadia Myślicka. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Patrycja Kujawa zajęła trzecie miejsce w kategorii wiekowej klas IV – VI. Wójt Gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski gratulował uczestnikom tegorocznego konkursu imponującej wiedzy w dziedzinie ortografii i zwycięzcom wręczył pamiątkowe pióra.