AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokółkach

"Co może taki mały człowiek, a czego robić nie powinien,
dowiemy się z twych mądrych książek, o których pamięć nie przeminie."

Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokółkach!::W naszej szkole przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki oraz zużyte baterie.

Aktualności

18 czerwca 2019 21:57 | Aktualności

Wycieczka klas Ia, Ib oraz III do gospodarstwa "Owocowy Sad Nad Zalewem”

11 czerwca br. uczniowie klas Ia, Ib i III wyjechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Owocowy Sad Nad Zalewem” w miejscowości Modła Kolonia. Wycieczkę zorganizowała p. I. Bylinowska-Dziurla. Opiekę nad uczniami sprawowały również panie E. Parucka i I. Caganowska. Pobyt rozpoczął się od oprowadzenia wycieczkowiczów po sadzie przez właściciela. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o drzewach owocowych, takich jak: wiśnia, czereśnia i śliwa. Było wiele o sposobie upraw, glebie, nawadnianiu i zbiorach. Potem dzieci zapoznały się bliżej z pracą pszczelarza, narzędziami i produktami pochodzącymi z ula. Odbyły się też warsztaty na których dzieci wykonały z trzciny i plastikowej butelki domek dla pszczół murarek.

         Następnie uczestnicy wycieczki zasiedli do wspólnego posiłku. Rozsmakowali się w prawdziwym wiejskim chlebie, specjalnie na tę okazję przygotowanym przez panią domu. Była również zabawa na placu, gdzie nie zabrakło trampoliny, piaskownicy, zabaw z piłką i szachów. Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowieści o chacie z 1942r. i obejrzały, a nawet dotknęły, zgromadzone tam przedmioty. Były tam m.in.: gramofon, zabytkowe meble, kredens, łóżka z poduchami i pierzynami, lampy naftowe, wagi, zabytkowe meble, samowary, a nawet tara. Uczniowie zadawali szereg pytań. Ciekawostką jest to, że właściciele uhonorowani zostali przez lokalne władze nagrodą za jedyną w naszym regionie nieruchomość, utrzymaną w tak dobrym stanie i udostępnioną zwiedzającym.

         Na zakończenie odbyły się kolejne warsztaty, w ramach których dzieci samodzielnie wykonały kukiełkę z ziemią i ziarnami trawy w środku. Podlewanie jej i troskliwa opieka skutkować będzie bujną trawiastą czupryną.

         Wycieczka należała do udanych. Wszyscy wrócili zadowoleni, a warsztatowe dzieła jeszcze długo przypominać będą przyjemny pobyt u niezwykle gościnnych, serdecznych i miłych właścicieli gospodarstwa. Nasz pobyt upamiętniliśmy wpisem do kroniki.

Przeczytano: 105 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: