AAA
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokółkach

"Co może taki mały człowiek, a czego robić nie powinien,
dowiemy się z twych mądrych książek, o których pamięć nie przeminie."

Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sokółkach!::W naszej szkole przez cały rok szkolny zbieramy makulaturę, nakrętki oraz zużyte baterie.

Aktualności

10 września 2019 23:56 | Aktualności

"Wspominajka" Wakacyjna

27 czerwca do naszej szkoły przybył z dalekiego Kraju - z Papui Nowej Gwinei - Misjonarz Świętej Rodziny Ksiądz Stanisław Banasiński. Spotkanie trwało prawie 4 godziny. Opowieściom historyczno-geograficznym oraz innym ciekawostkom przysłuchiwaliśmy się z zapartym tchem. Misjonarz obdarował Ognisko Misyjne flagą Papui  oraz innymi gadżetami misyjnymi objaśniając ich znaczenie. Mogliśmy zadawać pytania, a nasz Gość z radością na nie odpowiadał. Odmówił również modlitwę w języku jego parafian. Zaśpiewał nawet piosenkę w ich języku.

Ksiądz Stanisław dziękował za pomoc, którą zorganizowaliśmy dla Jego parafii w ubiegłym roku. Zapytaliśmy jak możemy jeszcze pomóc i dowiedzieliśmy się, że potrzebne są maskotki - misie dla dzieci. W związku z tym oczywiście przeprowadzimy taką zbiórkę z przyjemnością! Ognisko Misyjne jest gotowe do działania! Już teraz zachęcam do zbiórki!

Z Misyjnym Pozdrowieniem
Animator Misyjny

Przeczytano: 137 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: