05 października 2019 13:02 | Aktualności

Dzień Serca

W ostatnią niedzielę września obchodzony jest Dzień Serca. Jest to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Obchody tego dnia mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. W naszej szkole, z tej okazji, uczniowie klasy VIII wraz ze szkolnym koordynatorem edukacji zdrowotnej - panią pedagog Małgorzatą Nowaczyk - przygotowali gazetę informacyjną, a także dokonywali pomiaru ciśnienia krwi oraz doskonalili swoje umiejętności matematyczne obliczając BMI.